Sprawy lokalneZ życia Klastra

Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko!

Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych to projekt realizowany z myślą o młodych ludziach oraz o środowisku, w którym żyją. Połączenie tych dwóch elementów daje niesamowite możliwości i pozwala zmieniać świat  na lepsze – czyli zdrowsze, czystsze, świeższe.

Głównym założeniem projektu jest podniesienie poziomu edukacji ekologicznej oraz zwiększenie aktywności w zakresie dbania o środowisko wśród młodych ludzi znajdujących się w szczególnej sytuacji życiowej. 

W ramach projektu, wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2 w Bielsku-Białej – Beata, Julia, Asia, Kamil, Michał, Oskar i Dawid wzięli udział w cyklu spotkań, podczas których zdobyli wiedzę z zakresu zanieczyszczeń środowiska, jego ochrony oraz zielonych miejsc pracy. Podczas zajęć wykonali eko-torby z koszulek i ogród w słoiku, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością.

W trakcie spotkań młodzież wykazała duże zaangażowanie w realizację projektu oraz chętnie podejmowała się różnych wyzwań. Poziom wiedzy na temat ekologi wśród grupy z Bielska jest imponujący!

Zwiększanie kompetencji młodych ludzi w zakresie ekologii jest kluczowe, bowiem to właśnie ich nastawianie oraz działania mają wpływ na to, w jakim środowisku będziemy żyć i jak będzie się ono zmieniać.

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną projektu Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych – link do strony: https://zieloneslaskie.pl/slaska-akademia-kompetencji-ekologicznych/.

Projekt Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych realizowany jest w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button