Bez kategorii

Dąbrowscy uczniowe nie muszą nosić butelek!

Wraz z nowym rokiem szkolnym wszystkie szkoły publiczne i przedszkola w Dąbrowie Górniczej zyskały dystrybutory z bezpłatną wodą pitną. Wystarczy podstawić kubek lub bidon, by ugasić swoje pragnienie. Jest to zarówno dobra informacja dla finansów rodziców, ale też dla naszej planety.

Dystrybutory zamontowane przez Dąbrowskie Wodociągi trafiły do wszystkich 56 miejskich placówek. Łącznie w dąbrowskich szkołach i przedszkolach znajdzie się 126 dystrybutorów z bezpłatną wodą pitną. W niektórych obiektach nie będą one nowością, ponieważ zostały zainstalowane już wcześniej w ramach pilotażu.

Woda z dystrybutorów ma temperaturę pokojową. Ze względów bezpieczeństwa, żeby uniknąć poparzenia dzieci, urządzenia nie mają podgrzewaczy i nie można nalewać z nich gorącej wody – tłumaczy Magdalena Glonek, pełnomocnik ds. administracyjno-prawnych Dąbrowskich Wodociągów Sp. z o. o.

Co istotne będzie to sporym ułatwieniem i ulgą dla środowiska. Dzieciom wystarczy jeden bidon, który kosztuje tyle co kilka butelek wody. Dystrybutory będą wyposażone w filtry podłączone do sieci. Zaszczepienie w dzieciach takich rozwiązań w młodym wieku zaprocentuje na przyszłość i pozytywnie wpłynie na zmniejszenie produkcji niepotrzebnego plastiku.

Rodzice nie muszą kupować dzieciom butelkowanej wody czy napojów, wystarczy, że spakują bidon do plecaka. Kiedy dziecko poczuje pragnienie, to po prostu podejdzie do dystrybutora i naleje sobie wodę – mówi Piotr Gil, prezes Dąbrowskich Wodociągów sp. z o. o.

– Dostarczana przez nas woda jest bezpieczna, pochodząca ze sprawdzonych ujęć, stale też badane są jej parametry. Dystrybutory dodatkowo posiadają filtry, dlatego nawet najmłodsi mogą pić ją bez obawdodawał Piotr Gil.

Jednocześnie dąbrowskie wodociągi zapewniają, że na tym ich współpraca ze szkołami i przedszkolami się nie kończy. Spółka aktywnie włącza się w edukację ekologiczną, a także przeprowadza wycieczki edukacyjne, takie jak zwiedzanie oczyszczalni ścieków. Zaangażowanie ma poprowadzić nie tylko do zwiększenia ekologicznej świadomości wśród najmłodszych, ale i także do wyrobienia pozytywnych nawyków.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button