WiadomościZ życia Klastra

Ekologia w 5 krokach

Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych to projekt realizowany z myślą o młodych ludziach oraz o środowisku, w którym żyją. Połączenie tych dwóch elementów daje niesamowite możliwości i pozwala zmieniać świat  na lepsze – czyli zdrowsze, czystsze, świeższe.

Głównym założeniem projektu jest podniesienie poziomu edukacji ekologicznej oraz zwiększenie aktywności w zakresie dbania o środowisko wśród młodych ludzi znajdujących się w szczególnej sytuacji życiowej. 

W ramach projektu, wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2 i 3 w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w cyklu spotkań, podczas których zdobyli wiedzę z zakresu zanieczyszczeń środowiska, jego ochrony oraz zielonych miejsc pracy. Ponadto uczestnicy rozwinęli kompetencje z zakresu pracy w zespole i design thinkingu.

W trakcie spotkań młodzież wykazała duże zaangażowanie w realizację projektu oraz chętnie podejmowała się różnych wyzwań. Gdy nadszedł czas zaplanowania własnej akcji ekologicznej grupa jednogłośnie zdecydowała, że pragną aby inni wychowankowie ośrodka mogli z nimi poprzez zabawę poszerzyć swoją wiedzę o ekologii i przyrodzie a także rozwinąć swoją kreatywność, Dlatego też w ramach akcji ekologicznej powstała gra „5 sekund – świat przyrody”.

Zwiększanie kompetencji młodych ludzi w zakresie ekologii jest kluczowe, bowiem to właśnie ich nastawianie oraz działania mają wpływ na to, w jakim środowisku będziemy żyć i jak będzie się ono zmieniać.

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną projektu Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych – link do strony: https://zieloneslaskie.pl/slaska-akademia-kompetencji-ekologicznych/.

Projekt Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych realizowany jest w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button