Sprawy lokalne

Hej ho na łyżwy by się szło! Ale tylko w tygodniu…

Lodowisko w Zawierciu to niewątpliwie jedna z najlepszych zimowych atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Nierzadko można zobaczyć tam całe rodziny, maluchy stawiające swoje pierwsze łyżwiarskie kroki, ostrożnych rodziców czy dobrze wprawioną młodzież – najczęściej spotykają się w swoim wspólnym wolnym czasie, czyli w weekendy. A raczej spotykali, bo w tym roku, jak czytamy na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu, lodowisko będzie otwarte tylko w tygodniu.

Powodem takiej decyzji jest brak środków na wynagrodzenia dla pracowników OSiRu. To właśnie w weekendy lodowisko cieszyło się największą frekwencją, jednak zapewnienie odpowiedniej obsługi w te dni wymaga większego nakładu finansowego, którego OSiR – jak twierdzi dyrektor Grzegorz Przybysz – zwyczajnie nie ma.

Podczas listopadowej sesji Rady Miasta jednym z punktów obrad było przesunięcie środków w budżecie na wynagrodzenia dla pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Jednak radni nie byli przekonani do tego pomysłu, zarzucając dyrekcji obiektu nieumiejętne rozporządzanie finansami. Dyrektor Przybysz wnioskował o przesunięcie kwoty 220 000 zł argumentując swoją prośbę tym, iż do tej pory musiał utrzymywać obiekty w jak najlepszej kondycji, prowadzić działania wynikające z bieżących potrzeb, co wiązało się również z pracą w godzinach nadliczbowych. Poza tym dodaje, że od początku budżet OSiRu wynosił o 100 000 zł mniej niż wnioskowano. Mimo to radni odrzucili wniosek, wskutek czego dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu musiała podjąć zdecydowane choć nieprzyjemne kroki, takie jak zamknięcie lodowiska w weekendy.

Mieszkańcy Zawiercia nie kryją oburzenia zaistniałą sytuacją, bowiem lodowisko od lat cieszy się tu ogromną popularnością.

To jest niepoważne – jedno jedyne lodowisko i jest zamykane w takim czasie, gdzie dzieci i młodzież może trochę pojeździć, gdzie są warunki do tego. Szok.

Szkoda dzieciaków. Słaba decyzja.

No tak – jedyna atrakcja, która dla większości z nas ma sens tylko w weekendy (zwyczajnie z powodu braku czasu) zostaje zamknięta.

Tak decyzję o zamknięciu o komentują internauci na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Przed nami przerwa świąteczna, która będzie doskonałą okazją na aktywne spędzenie czasu między innymi na zawierciańskim lodowisku. Jednak w tym roku tylko w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button