Wiadomości

Łęknice zyskają nowoczesny obiekt!

Zespół Szkół nr na Łęknicach doczekał się modernizacji. Ta jedna z większych placówek oświatowych w mieście przejdzie ogromną metamorfozę, w ramach której pojawią się również takie udogodnienia jak nowy basen i hala sportowa. Ma być nie tylko nowocześnie, ale i komfortowo.

Na budynek Zespołu Szkół nr 4 składa się aż osiem segmentów, a charakteryzuje go rotunda w strefie wejściowej, przez co wyróżnia się na tle innych obiektów na Łęknicach. Obiekt ten jest jedną z największych  placówek oświatowych w Dąbrowie Górniczej. Z racji, że powstał w latach 90. ubiegłego wieku, to jest już naruszony zębem czasu i zdecydowanie wymaga unowocześnienia.

 Udało nam się wybrać wykonawcę i inwestycja – ważna i długo oczekiwana przez społeczność Łęknic – w końcu wejdzie w fazę realizacji. Jestem po spotkaniu z szefem Częstobudu, który obiecał, że firma potraktuję inwestycję priorytetowo, by dotrzymać rocznego terminu realizacji prac mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Inwestycję wyceniono na ponad 42 mln zł brutto, a jej wykonawcą będzie firma Częstobud. Swoje prace rozpocznie od segmentu B, w którym mieści się przedszkole i pomieszczenia administracyjne placówki. Jednak w tym samym czasie roboty budowlane obejmą również halę sportową i basen, który zyska nową nieckę i nowoczesną technologię wody.

Jak przekonuje Elżbieta Pełka, dyrektor Zespołu Szkół nr 4, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa 34 i Przedszkole nr 3 nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca dla uczniów na czas prac. Na ten moment wszyscy uczniowie i przedszkolacy są ścieśnieni w segmencie C.

Pomogli nam i mnóstwo pracy włożyli w to wszystko także rodzice. Klasy 1-3 będą się uczyć na dwie zmiany, nie dało się już inaczej. To pokazuje przy okazji, jak nam wszystkim bardzo zależy, bo wiemy, że efektem będzie komfort i nowoczesne warunki pracy – podkreśla Elżbieta Pełka.

Modernizacja obejmie również wentylację w kuchni, która wydaje tygodniowo 2,5 tysiąca posiłków. Całkowicie odnowione zostaną również będące w złym stanie toalety oraz elewacja budynku. Dzięki wymianie stolarki okiennej poprawi się utrzymywanie optymalnych temperatur zarówno zimą, jak i latem. Wykonawca dostosuje wszystkie instalacje do obowiązujących przepisów, co sposób znaczący poprawi bezpieczeństwo. Budynek stanie się także bardziej przyjazny osobom z niepełnosprawnościami – za sprawą windy.

Warto podkreślić, że dąbrowski magistrat otrzymał 16,6 mln złotych unijnego dofinansowania na termomodernizację placówki oraz 2,2 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na ten sam cel.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button