EdukacjaWiadomościZ życia KlastraZagłębiowskie Forum Młodzieżowe

Młodzi – aktywni – medialni

Śląska i Zagłębiowska młodzież aktywnie uczestniczy w projektach medialnych oraz doskonale zna znaczenie i siłę mediów. W ramach naszych działań edukacyjnych projektu Zagłębie24 finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 przeprowadziliśmy szereg warsztatów dziennikarskich oraz spotkań pod hasłem „Zagłębiowskie Forum Młodzieżowe”, w których wzięło udział ponad 300 młodych osób. Odwiedzaliśmy szkoły, ale także zabieraliśmy zainteresowanych w ciekawe dziennikarskie miejsca, pełne inspiracji dla kolejnych młodych talentów.

Jednym z takich miejsc jest siedziba regionalnej śląskiej rozgłośni radiowej – Radia FEST, którą odwiedziła blisko 30 osobowa grupa młodzieży z II LO w Mysłowicach. Podczas pobytu w Radiu FEST mogli przyjrzeć się z bliska pracy dziennikarskiej, zobaczyć, jak wyglądają stanowiska radiowców, w jakich pomieszczeniach pracują, jakim sprzętem operują i w końcu o czym mówią i jak wygląda dzień z pracy dziennikarza radiowego.

Uczniowie mieli okazję poznać również dział reklamy oraz porozmawiać na temat jego funkcjonowania w branży radiowej. Niezwykle inspirujące było spotkanie z Grzegorzem Stasiakiem – prowadzącym szereg audycji w Radiu FEST, satyrykiem, kabareciarzem oraz aktorem znanym z serialu „Święta Wojna”. Młodzież miała okazję poznać wiele zabawnych historii związanych z pracą dziennikarską, dowiedzieć się, jakie są plusy i minusy w zawodzie dziennikarza radiowego, a także ogólnie posłuchać o pracy w mediach, które dają nieograniczoną gamę możliwości i są doskonałym narzędziem do rozwoju dla młodych, aktywnych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button