Wiadomości

Nowe połączenia w Dąbrowie Górniczej

Z początkiem września pojawią się trzy nowe linie autobusowe w Dąbrowie Górniczej. Linie nr 612,638 i 656 ułatwią przede życie przede wszystkim mieszkańcom zielonych dzielnic miasta. Zyskają oni regularne połączenia z centrum Dąbrowy Górniczej, a także wygodną komunikację z sąsiednimi dzielnicami.

–  Zapowiadaliśmy, iż dzięki linii 612 chcemy usprawnić komunikację zielonych dzielnic z centrum miasta i mam nadzieję, że przygotowany przez nas rozkład jazdy spełni oczekiwania mieszkańców – mówi prezydent Marcin Bazylak.

612 pojedziemy przez DK94 na Reden

Jeżeli chodzi o linię  612, to będzie ona kursować na trasie: Błędów Zagórze – Okradzionów – Łęka – Łosień – Kazdębie – Aleje – Centrum – Osiedle Mydlice – Będzin Warpie – Centrum – Sosnowiec Szpital Wojewódzki. Zapewni więc mieszkańcom zielonych dzielnic nie tylko bezpośredni dojazd do centrum miasta, ale i Zagłębiowskiego Centrum Onkologii czy strefy gospodarczej w Będzinie Warpiu. Co istotne co, 2 godziny linia kursować będzie do Szpitala Wojewódzkiego św. Barbary w Sosnowcu.

Ważną nowością będzie także obsługa nowo powstałych przystanków w Kazdzębiu, z których  przez DK94 autobusy pojadą w kierunku os. Mickiewicza na Redenie. Jednakże autobus 612 nie będzie przejeżdżać przez Kuźniczkę, lecz mieszkańcy tej dzielnicy będą mogli przesiąść się na przystankach Okradzinów Skrzyżowanie czy Okradzionów Spółdzielnia. Do tego również przystosowany został nowy rozkład linii 603, tak by na przesiadkę nie trzeba było czekać dłużej niż 8 minut. Szczegółowy rozkład linii 612 jest dostępny TUTAJ.

638 kursować będzie co 20 minut za sprawą połączenia dwóch linii

Linia ta kursować będzie na trasie Osiedle Mydlice – Centrum – Gołonóg – Ząbkowice – Ujejsce – Trzebiesławice (w kursach wariantowych Siewierz Podwarpie i Wojkowice Kościelne. Wszystko to za sprawą połączenia linii 175 i 635. Połączenie obu linii ma sprawić, że w godzinach szczytu czas oczekiwania na autobus nie będzie wynosił więcej niż 20 minut.  W następnej kolejności poprawiony ma zostać rozkład linii 140, w ten sposób, by autobusy kursowały naprzemiennie z linią 638. Szczegółowy rokzkład linii 638 jest dostępny TUTAJ.

656 poprawi połączenie Antoniowa z Ząbkowicami

Nowa linie znacznie poprawi wygodę podróży pomiędzy Ząbkowicami, a Antoniowem. Przypomijmy, że z powodu przebudowy DK1 pod koniec maja przestała kursować z Antoniowa linia 635. Teraz połączenie powraca w postaci nowej linii o następującej trasie:  Osiedle Mydlice – Centrum – Gołonóg – Osiedle Łęknice – Kolonia Piekło – Antoniów – Osiedle Młodych Hutników – Ząbkowice Dworzec PKP.

Warto wspomnieć, że do obsługi tej linii dodano przystanki przy ul. Morcinka, gdzie do tej pory nie zatrzymywały się żadne autobusy. Linia 656 powstała w wyniku wydzielenia części trasy linii 116, która od 1 września będzie kursować w skróconej relacji Urząd Miasta – Będzin – Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP ( tymczasowo do Powiatowego Urzędu Pracy). Szczegółowy rozkład linii 656 znajdą Państwo TUTAJ.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza/ ZTM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button