Sprawy lokalneWiadomości

Nowe przystanki w Kazimierzu Górniczym  

Już od jutra w Kazimierzu działać będą trzy nowe przystanki autobusowe, które zdecydowanie ułatwią dojazd do wielu miejsc w tej dzielnicy. Na razie takie rozwiązanie będzie zaledwie wprowadzone testowo, ale jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta zmiana spodoba się mieszkańcom i zostanie na stałe.

Nad zmianami pracował specjalny zespół złożony z ekspertów planowania linii komunikacyjnych oraz radnych z Kazimierza Górniczego, którzy najlepiej znają potrzeby tej dzielnicy. Przez kilka tygodni sprawdzane były różne trasy, by znaleźć rozwiązanie oddziaływujące pozytywnie na dostępność komunikacyjną w dzielnicy.

Od najbliższej środy tj. 27.07.2022 do dyspozycji będą następujące przystanki:

  • przy Parku im. Jacka Kuronia,
  • na Armii Krajowej przed przejazdem,
  • na ulicy Głównej.

Jak w praktyce będą wyglądać zmiany?

– Autobusy linii 622 i 928, które kończyły bieg przed nieczynną kopalnią KWK Kazimierz-Juliusz, będą teraz miały swój końcowy i początkowy przystanek tuż przy Parku im. Jacka Kuronia. To zdecydowanie ułatwi dojazd oraz powrót z Parku Kuronia, skorzystają też dzieci oraz pracownicy dojeżdżający do szkoły.czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Co istotne linie 622 i 928 mają zatrzymywać się również w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszkowców, Armii Krajowej i Głównej wpływając na znaczną poprawę komunikacji w dzielnicy. Z nowych linii oczywiście nie skorzystają tylko mieszkańcy dzielnicy, ale wszyscy sosnowiczanie, którzy bardzo chętnie odwiedzają Park im. Jacka Kuronia oferujący niesamowite widoki oraz moc różnorodnych atrakcji dla dzieci.

Składa się on głównie z terenu leśnego z wytyczonymi alejkami posiadającymi drogi rowerowe. W parku znajduje się również staw oraz niewielki ogród zoologiczny liczący ponad trzydzieści gatunków zwierząt takich jak chociażby kangur rdzawoszyi, pawie, a także daniele zwyczajne. Na miłośników sportu poza ścieżkami rowerowymi czekają trasy rolkowe oraz skatepark.

Park im. Jacka Kuronia w swojej centralnej części posiada restaurację bankietową oraz liczne punkty gastronomiczne, które pojawiają się w sezonie letnim. Sporą atrakcją kulturalną jest natomiast amfiteatr, w którym MDK Kazimierz organizuje plenerowe koncerty,  

Przypomnijmy, że to urokliwe miejsce położone we wschodniej części miasta powstało jako swego rodzaju dar dla górników pracujących w KWK „Kazimierz-Juliusz” oraz mieszkańców dzielnicy. To właśnie pracownicy kopalni wytyczali ścieżki oraz zajmowali się budową mostków czy ustawianiem ławek.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
fot. Park im. Jacka Kuronia/Sosnowiec Kazimierz Górniczy – FB

Źdło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button