Wiadomości

Plejada gwiazd na Dniach Sosnowca

Już w najbliższy piątek rozpoczną się Dni Sosnowca 2022. W ich ramach do niedzieli na scenie plenerowej umiejscowionej w Parku Sieleckim pojawi się wiele gwiazd krajowej sceny muzycznej. Jednak na sosnowiczan czekać będzie też szereg wydarzeń, które urozmaicą plenerowe koncerty.

Piątek będzie dniem Wyższej Szkoły Humanitas. Uczelnia w tym roku świętuje 25-lecie swojej działalności, dlatego magistrat postanowił wykonać ukłon i zaprosić do wspólnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy.  Humanitas przygotowała szereg atrakcji, które czekać będą na Was pod sceną umiejscowioną w Parku Sieleckim. Na niej natomiast wystąpią: Prezesura, Basia Dratwińska, Mietall Waluś and Children of the Future oraz Enej.  Koncerty rozpoczną się już o godz. 17:30.

Sobotnie granie w Parku Sieleckim rozpocznie się o godz. 18:00, gdzie jako pierwsza na scenę wyjdzie Daria, po niej pojawi się Komodo, a następnie Dawid Kwiatkowski. Swoim koncertem sobotnie wydanie Dni Sosnowca zakończy wyrazista Agnieszka Chylińska. Niewątpliwie takie zestawienie artystów wpasuje się w gusta każdego, ponieważ grają bardzo zróżnicowaną muzykę.

Ostatni dzień obchodów miasta poświęcony zostanie jego honorowemu obywatelowi i niekwestionowanej legendzie polskiej muzyki – czyli Jackowi Cyganowi. Wybitny autor tekstów piosenek, poeta, a także znana osobowość telewizyjna jest tuż obok Jana Kiepury jednym z najbardziej znanych sosnowiczan. Wraz z jubilatem na scenie pojawią się Iryna Hubiak, Jerzy Filar, Andrzej Seweryn, Stanisław Soyka, Anna Jurksztowicz, Beata Rybotycka oraz Kamila Klimczak.

Niedzielny koncert poprzedzi odsłonięcie muralu przedstawiającego postać Jacka Cygana. Znajdujący się przy ul. Kościelnej 14 projekt zajmuje całą ścianę budynku i swoimi nietypowymi detalami wprawia w zachwyt. Przypomnijmy, że w tym roku wykonany został również mural z postacią Jana Kiepury.

Bardzo dobrą informacją jest to, że podczas Dni sosnowca uruchomione zostaną darmowe autobusy. Kursować będą od piątku do soboty na czterech trasach od razu po zakończeniu występów tegorocznych gwiazd. Autobusy wyjadą z przystanku Wawel Sielec w następujących kierunkach: Osiedle Bór Pętla, Zagórze Zajezdnia przez osiedle Klimontów, Dąbrowa Górnicza Centrum oraz Milowice Most. W piątek wyruszą o godz. 22:15, natomiast w sobotę o godz. 23:00.

fot. UM Sosnowiec

Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button