Bez kategoriiPolitykaWiadomości

Robert Warwas: jestem posłem każdego z was.
Zagłębie Młodych: sprawdzamy!

Poseł Robert Warwas z okręgu sosnowieckiego zasiada w poselskich ławach już od siedmiu lat. W ramach działań watchdog nasza redakcja postanowiła sprawdzić poselską – ale nie tylko – aktywność.

Jestem posłem każdego z was – możemy przeczytać na fanpejdżu Roberta Warwasa. Sam zresztą niejednokrotnie wypowiadał się w tym tonie. I rzeczywiście – trudno nie przyznać w tym zakresie racji. Jeśli nie całkowicie, to przynajmniej w części.

Pan poseł Warwas bardzo mi w pewnym okresie mojego życia pomógł. Zawaliło mi się wszystko, dodatkowo miałam problemy z pracodawcą. Byłam w czterech biurach poselskich i dopiero w biurze posła Warwasa otrzymałam pomoc. Ponoć osobiście interweniował w mojej sprawie, która na szczęście zakończyła się pomyślnie – mówi pragnąca zachować anonimowość mieszkanka Sosnowca.

Ale to nie jedyne oblicze Roberta Warwasa, który na początku pracy zawodowej zatrudniony był w koncernie Tauron Polska Energia i został tam działaczem związkowym. Poseł od lat pracuje też społecznie, w latach 2003-2005 prowadził w Dąbrowie Górniczej biuro interwencyjne, w ramach którego udzielano bezpłatnych porad prawnych. Sam poseł tak pisze o swojej obecnej działalności:

Obecnie w  ramach funkcjonowania biura Terenowej Sekcji Problemowej NSZZ „Solidarność” Miasta Dąbrowy Górniczej wspieram działalność punktu poradni prawnej Fundacji „Academia Iuris” w Dąbrowie Górniczej. W każdy wtorek, w budynku wikariatu przy głównym wejściu do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej przy ul. Królowej Jadwigi 15, w godz. 18.00-20.00, wolontariusze — studenci Wydziału Prawa i Administracji — nieodpłatnie pomagają mieszkańcom m.in. w pisaniu pism urzędowych i wypełnianiu dokumentów, tłumaczą też, jakie działania muszą podjąć, aby z sukcesem zakończyć swoje sprawy. Pomoc fundacji skierowana jest do osób niezamożnych, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy prawnej bez szkody dla siebie i swojej rodziny.

Nadto Robert Warwas jest współtwórcą Śląskiego Instytutu Rozwoju Regionalnego i członkiem Towarzystwa Pamięci Henryka Glassa „Chudego Wilka“ Wilki, które to towarzystwo zostało zarejestrowane 20 lipca 2006 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Jego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy o heroicznej działalności patriotycznej Henryka Glassa oraz promowanie wartości niepodległościowych.

Chociaż pierwsze polityczne „koty za płoty” Roberta Warwasa nie przyniosły spodziewanych efektów (bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski w roku 2011), to już cztery lata później został posłem otrzymując niecałe 12000 głosów. To dodało Warwasowi skrzydeł, bo jeszcze bardziej rozwinął wówczas swoją działalność społeczną oraz polityczną i w wyborach w roku 2019 otrzymał ponad 20000 głosów, czyli poprawił wynik z roku 2015 o więcej niż 8000 głosów ważnie oddanych, zyskując poparcie wyższe o niemal 80%. I nie jest chyba ostatnie słowo posła Warwasa, skoro zajmuje on pierwsze miejsce gdy idzie o obecność na głosowaniach – do lipca 2019 włącznie wziął udział w 99,94% głosowań w trakcie kadencji, co czyni go bezsprzecznym rekordzistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button