Sprawy lokalneWiadomości

Ruszyły prace na Pogorii IV

Rozpoczęły się roboty budowlane związane z budową niespełna kilometrowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego. Ma być on bezpieczną alternatywą dla rowerzystów i rolkarzy przejeżdżających przez ul. Marianki.

Ten nieco ponad 900-metrowy odcinek ma powstać w miejscu nieutwardzonej ścieżki, a dokładnie pomiędzy asfaltową ścieżką od strony Wojkowic Kościelnych do budynku Regionalnego Zarzadu Gospodarki Wodnej. Takie rozwiązanie ma być nie tylko sporym ułatwieniem dla osób, które aktywnie spędzają czas nad Pogorią, ale także poprawi znacznie bezpieczeństwo w rejonie ul. Marianki.  

– Odetchną mieszkańcy ulicy Marianki, bo ruch rowerzystów, rolkarzy i pieszych zostanie oddzielony od ruchu samochodowego – mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.  Inwestycja nad Pogorią IV była zapowiadana na początku lipca, to właśnie wtedy dąbrowski magistrat podpisał umowę użyczenia terenu z Wodami Polskimi. Jednocześnie miasto zobowiązało się do utrzymania tego niespełna kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego.

–  Wybudujemy ją za pieniądze z budżetu miasta na terenie przedsiębiorstwa państwowego Wody Polskie. Rozwiąże to uciążliwy problem zarówno mieszkańców ul. Marianki, jak i wszystkich rowerzystów, rolkarzy i biegaczy korzystających z tras wzdłuż Pogorii IV. Umowa użyczenia daje nam zielone światło do zlecenia prac, które chcemy zakończyć jeszcze w wakacje. Sprawę udało się doprowadzić do finału, dzięki wsparciu posła Roberta Warwasa, który pomógł przekonać Wody Polskie do propozycji miasta – podkreślał na początku lipca Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Budowa ciągu została zlecona firmie Drogomex Sp. z o.o z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. Zgodnie z umową inwestycja ta ma być gotowa najpóźniej w połowie września. Oznacza to, że w tym roku jeszcze będzie okazja do jej użytkowania podczas pięknej polskiej jesieni.

Dokładny przebieg trasy można zobaczyć TUTAJ.

fot. UM Dąbrowa Górnicza

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button