Wiadomości

Ścieżka na Pogorii IV otwarta

Prace przy budowie nowego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Pogorii IV nadal trwają, lecz już teraz rowerzyści, rolkarze i piesi mogą z niego korzystać. Fragment trasy powstawał w miejscu nieutwardzonej ścieżki od strony Wojkowic Kościelnych, a budynkiem Gospodarki Wodnej. Ma poprawić nie tylko komfort odwiedzających Pogorię, ale także ich bezpieczeństwo.

– Odetchną mieszkańcy ulicy Marianki, bo ruch rowerzystów, rolkarzy i pieszych zostanie oddzielony od ruchu samochodowego – mówił jeszcze przed rozpoczęciem prac Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.  

Za budowę tej blisko kilometrowej trasy odpowiada firma Drogomex. Czas na zakończenie prac budowlanych przewidziany został na połowę września, lecz asfaltowa nawierzchnia jest już gotowa. Pozostały czas ma zostać wykorzystany na prace porządkowe wzdłuż nowej trasy oraz na zapewnienie odpowiedniego oznakowania.

Przypomnijmy, że inwestycja przeprowadzona na Pogorią IV była możliwa za sprawą użyczenia terenu, która została zawarta w lipcu. W ramach umowy Wód Polskich i Dąbrowy Górniczej, miasto zyskało blisko kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy, za który teraz będzie odpowiadać.

Niewątpliwie tego typu inwestycje jeszcze bardziej uatrakcyjniają Dąbrowe Górniczą, która posiada tak wyjątkowy skarb w postaci Pogorii. Przez całe lato w poszukiwaniu ochłody na dąbrowskie plaże przyjeżdżały setki tysięcy osób z całego województwa śląskiego, ale nie tylko. Do tego dochodzi ogromna oferta sportowa, ponieważ wiele kilometrów ścieżek przyciąga masę sportowych entuzjastów.

Dokładny przebieg trasy znajdą Państwo TUTAJ.

fot. UM Dąbrowa Górnicza

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button