Sprawy lokalneWiadomości

Sosnowiecka ClassicMania

Już 28 sierpnia po raz jedenasty do Sosnowca zjadą się właściciele pojazdów zabytkowych z całej Polski. ClassicMania należy do najbardziej prestiżowych zlotów dla starych samochodów w naszym kraju. Organizowana jest nieprzerwanie od 2010 roku.

W ostatnią niedzielę sierpnia będzie na Państwa czekać nie lada gradka. ClassicMania XI – „Edycja specjalna – Zabytkowe Pojazdy Uprzywilejowane” zapowiada się naprawdę ciekawie. Organizatorzy zapraszają jak co roku wszystkie pojazdy zabytkowe, lecz te „uprzywilejowane”  pojadą na początku kolumny i będą miały odrębny sektor.

ClassicMania to jeden z największych i najbardziej prestiżowych zlotów pojazdów w Polsce. Od 12 lat organizowana jest w ostatnią niedzielę sierpnia w Sosnowcu. Wcześniej pod nazwą Sosnowieckie Spotkania Starych Samochodów.

Organizatorzy w planie tego wyjątkowego motoryzacyjnego wydarzenia przewidzieli chociażby „Klasyczną Paradę Radiowozów, Straży Pożarnej i Karetek – Muzeum Techniki na kołach”. Podczas tej atrakcji będziemy mogli zobaczyć kawał historii pod postacią pojazdów służb. Jest to zatem nie lada okazja do tego, by nie jako wybrać się w sentymentalną podróż lub w przypadku młodszych entuzjastów motoryzacji zobaczyć jak kiedyś wyglądały chociażby policyjne radiowozy.

Jednak ClassicMania, to nie tylko same samochody, bo na tym wydarzeniu znaleźć można również wyjątkowe okazy zabytkowych motocykli. Start tegorocznej edycji zaplanowany został na godz. 8:00, a miejscem, w którym zbiorą się motoryzacyjni pasjonaci będzie parking Designer Outlet Sosnowiec.  Wstęp jest bezpłatny, a wszelkie szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód i tekst „28.08.2022 SOSNOWIEC PL więcej niż Zlot! ClassicMania MIĘDZYNARODOWY ZLOT POJAZDäW ZABYTKOWYCH XI EDYCJA SPECJALNA Zabytkowe Pojazdy Uprzywilejowane Zapraszamy do udziału W jednym znajwiększych najbardziej prestiżowych Zlotów Pojazdów Zabytkowych W Polsce, adiowozy karetki Organizowany od 2010 roku. Ostatnia niedziela sierpnia 28.08.2022. Sosnowiec, woj. Śląskie straże pożarne PL ClassicMania.pl”

Źródło: materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button