WiadomościZ życia Klastra

Środowisko ponad wszystko – młodzież z Sarnowa w akcji!

Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych to projekt realizowany z myślą o młodych ludziach oraz o środowisku, w którym żyją. Połączenie tych dwóch elementów daje niesamowite możliwości i pozwala zmieniać świat (a przynajmniej jego część) na lepsze – czyli zdrowsze, czystsze, świeższe.

Głównym zadaniem programu jest podniesienie poziomu edukacji ekologicznej oraz zwiększenie aktywności w zakresie dbania o środowisko wśród młodych ludzi znajdujących się w szczególnej sytuacji życiowej, dlatego też w ramach projektu wychowankowie z Domu Dziecka w Sarnowie wzięli udział w cyklu ekologicznych warsztatów. Podczas zajęć grupa zyskała wiedzę z zakresu zanieczyszczeń powietrza, ochrony przyrody, a także dzięki praktycznym ćwiczeniom, zwiększyła swoje kompetencje z niniejszego zakresu.

Uczestnicy z Domu Dziecka w Sarnowie to bardzo młoda, aktywna i wrażliwa na ekologię grupa, która podczas każdego ze spotkań wykazywała duże zainteresowanie tematyką związaną z ekologią.

Projekt Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych realizowany jest w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną projektu Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych – link do strony: https://zieloneslaskie.pl/slaska-akademia-kompetencji-ekologicznych/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button