Wiadomości

Syn wraz z matką zaatakował policjantów

Sosnowieccy policjanci codziennie przeprowadzają przeróżne interwencje, niektóre z nich bywają niebezpieczne. Tak też stało się podczas zatrzymania 30-latka kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wraz z jego matką zaatakowali policjantów – doszło do próby wyrwania broni, ugryzień, uderzeń oraz znieważania funkcjonariuszy. Teraz czekać może na nich surowy wyrok.

Do tego zdarzenia doszło w jednym z bloków znajdujących się przy ul. 11 Listopada w Sosnowcu.  Policjanci pojechali na interwencję dotyczącą pijanego kierowcy.  Po dotarciu na miejsce kierowcy nie było już w aucie, jednak funkcjonariuszom udało się bardzo szybko ustalić do kogo należy pojazd i gdzie może przebywać ta osoba. Tutaj jednak ta interwencja przybrała bardzo niebezpieczny i nietypowy przebieg.

– Gdy weszli do klatki, napotkali nietrzeźwego mężczyznę z towarzyszącą mu kobietą. Szybko wyszło na jaw, że to właśnie on jest właścicielem zaparkowanego pod klatką pojazdu, a towarzysząca mu kobieta to jego matka. W trakcie legitymowania 30-latek szybko stał się agresywny. Usiłował uciec do mieszkania, a kiedy mu to uniemożliwiono, zaatakował mundurowych, którzy od razu jednak go obezwładnili. W trakcie zakładania kajdanek, mężczyzna kopał, uderzał interweniujących i usiłował wyrwać policjantowi broń z kabury. Kilkakrotnie go również ugryzł. W trakcie szarpaniny, policjantów zaatakowała także jego matka. Głośno krzycząc, uderzała ich i znieważała, usiłując nie dopuścić do zatrzymania syna.  – relacjonuje na swojej stronie internetowej KMP w Sosnowcu.

Tak agresywna reakcja matki poskutkowała tym, że również została zatrzymana. Podczas dalszych czynności wykazano, iż 30-latek nie tylko znajduje się pod wpływem alkoholu, ale także narkotyków. W jego organizmie w momencie zatrzymania stwierdzono ponad 2 promile. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim również woreczek z narkotykami, co jeszcze bardziej pogorszyło jego sytuację.

Jednak to nie koniec serii złych informacji dla mieszkańca Sosnowca, ponieważ jak się okazało miał on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Po wykonaniu formalności i zgromadzeniu szeregu materiałów obciążających 64-latkę i jej syna, prokurator podjął decyzję o postawieniu zarzutów  czynnej napaści na policjantów, za co może grozić im kara do 10 lat więzienia. Mężczyźnie dodatkowo postawione zostaną zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu, złamania sądowego zakazu oraz posiadania substancji niedozwolonych.

Źródło: KMP w Sosnowcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button