Sprawy lokalneWiadomości

W najbliższą sobotę rusza ŻeromPark

Wart ponad 30 milionów ŻeromPark mieszący się przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu w końcu zostanie oddany do użytku mieszkańcom. Obiekt ku zaskoczeniu wielu osób przestanie pełnić rolę basenu, a stanie się od teraz Centrum Aktywności Rodzinnej. Co istotne nazwa obiektu została wybrana w zasadzie przez mieszkańców, ponieważ nazywali przez lata dawny basen Żeromem.

Nowy miejski obiekt przy ul. Żeromskiego zostanie podzielony na kilka stref, które zostaną ulokowane na trzech poziomach. Najważniejsza będzie jednak strefa basenowa posiadająca 25-metrowy basen oraz brodzik i dwie wanny jacuzzi. Tuż obok znajdzie się strefa z nauką pływania i gimnastyką korekcyjną, dla której przewidziany został basen o długości 12 metrów i 6 metrach szerokości. Będzie to idealne miejsce do nauki oraz ćwiczeń, nie tylko dla najmłodszych.

Na poziomie ulokowanym piętro niżej znajdą Państwo strefę saun. Do dyspozycji będą dwie mniejsze sauny (parowa i sucha) mieszczące do 12 osób oraz jedna duża zdolna pomieścić nawet 40 osób. Nad korzystaniem z saun czuwać będą certyfikowani saunmistrzowie, którzy kilka razy w tygodniu będą przeprowadzać seanse nazywane również rytuałami saunowymi.  Po wyjściu z sauny zatrzymać będzie się można w jaskini solnej oraz basenie schładzającym.

Nad strefą basenową mieści się siłownia oraz sale fitness i do treningu TRX, zaś każda ze stref ma swoje zaplecze szatniowe. Całość jawi się zatem jako kompletne miejsce na relaks oraz aktywny wypoczynek.

Obiekt, na który czekają tysiące sosnowiczan, otwieramy z przysłowiową pompą. Już w sobotę zapraszamy na parking przed obiektem. Już o godzinie 14 ruszamy z animacjami dla dzieci (potrwają aż do g. 20), a o 15 odbędzie się bitwa na balony oraz konkursy z nagrodami. Na miejscu będzie też DJ, a także saturator z Sosnowieckich Wodociągów. Dla naszych gości znajdzie się też coś pysznego do zjedzenia. Pierwsi użytkownicy do ŻeromParku wejdą o godzinie 15.podkreśla na swoim koncie facebookowym prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Cennik obowiązujący na terenie obiektu znajdą Państwo TUTAJ.

fot. MOSIR Sosnowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button