Wiadomości

Weź łyka wody na „Patelni”

Sosnowieckie Wodociągi postarają się nieco ochłodzić mieszkańców przechodzących Placem Stulecia, czyli popularną „Patelnią”. Niewątpliwie dla osób, spieszących się na autobus lub pociąg będzie to bardzo dobra opcja, by nieco się nawodnić przed podróżą. Saturator z zimną wodą ma nam towarzyszyć przez najbliższe kilka upalnych dni.

Urządzenie ma być dostępne dla wszystkich chętnych w godz. 10:00 do 18:00. Na ten moment obecność Sosnowieckich Wodociągów na „Patelni” przewidywana jest do najbliższego piątku. Gdy upały nie odpuszczą w przyszył tygodniu i temperatura dalej będzie oscylować wokół 30 st. C., to saturatory z zimną wodą zostaną z nami na dłużej.

– Zapowiadają się wysokie temperatury dlatego postanowiliśmy dać mieszkańcom szanse na wytchnienie, stąd nasz saturator na Placu Stulecia z którego będzie można bezpłatnie napić się wody z sokiem lub bez – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Schłodzić będzie można się również za sprawą łuków zamgławiających, które tak jak w poprzednich latach znajdą się na ulicach Sosnowca. Są to urządzenia, które przy niewielkim poborze wody potrafią dać orzeźwiającą mgiełkę i tym samym schłodzić nas nieco, gdy żar „leje” się z nieba. Zamgławiacze pojawiły się na Placu Stulecia, tuż obok MUZY przy ul. Warszawskiej, Górce Środulskiej, a także w sosnowieckich parkach: Sielecki, Kuronia, Polisensorycznym (Harcerskim) i na Stawikach. Urządzenia uruchamianie są gdy temperatura przekroczy 25 stopni Celsjusza.

Dobrym pomysłem będzie także wizyta na jednym z sosnowieckich kąpielisk. W mieście znajdują się trzy kąpieliska sezonowe i tyle samo krytych pływalni. Do największych letnich pływalni zalicza się zdecydowanie Pływalnia Letnia znajdująca się na ul. 3 Maja. Obiekt zlokalizowany nieopodal Parku Sieleckiego dysponuje szeroką ofertą atrakcji, takich jak chociażby zjeżdżalnia wodna, basen do skoków wodnych i infrastrukturą sportową. 

Kolejnymi obiektami, które mogą dać wytchnienie w letnie dni są pływalnia na ul. Wojska Polskiego, która znajduje się w okolicy lasku brzozowego, a także kąpielisko na Stawikach, na które wstęp jest całkowicie bezpłatny.

fot. Sosnowieckie Wodociągi

Źródło: Sosnowieckie Wodociągi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button