Sprawy lokalneWiadomości

Wrzucił psa do sosnowieckich Stawików

Do tego ohydnego zachowania doszło wczorajszego wieczoru na molo sosnowieckich Stawików. Młody mężczyzna będący w towarzystwie kolegów postanowił wrzucić psa do wody z pomostu. Na całe szczęście zwierzę zostało uratowane przez operatora monitoringu, który w porę zareagował rozganiając towarzystwo.

O sprawie za pomocą social mediów poinformował prezydent Sosnowca – Arkadiusz Chęciński – który zamieścił również nagranie z tym nieludzkim zachowaniem.

-Brakuje mi słów! Jakiś dzban wrzucił bezbronnego psiaka do Stawików, a grupka „kolegów” przyglądała się. Operator monitoringu widząc to zdarzenie, powiadomił służby i jednocześnie wezwał całą ekipę, aby ta przestała znęcać się nad zwierzęciem. Ci ekspresowo uciekli. Strach pomyśleć, co jeszcze mogli zrobić czworonogowi napisał wzburzony prezydent miasta.

Na nagraniu widzimy jak młody mężczyzna łapie psa za łapy i z impetem przerzuca go nad barierkami wprost do wody. Wszystko odbywa się w asyście  i poklasku grupy kolegów. Myśląc, że są bezkarni bawili się w najlepsze. Po chwili pies zostaje wyłowiony na brzeg i nie wiadomo czy nie trafiłby ponownie do wody. Zabawę zwyrodnialcom przerywa operator miejskiego monitoringu, który za pomocą systemu nagłaśniającego zwrócił im uwagę, co sprawiło, że towarzystwo od razu się rozbiegło. Teraz policja szuka bohaterów nagrania, którzy mogą mieć spore problemy.

–  Dzięki przekazanej przez operatora informacji wszczęte zostanie postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Na podstawie gromadzonych informacji będzie możliwa ocena, czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem. Jeśli okaże się, że tak, sprawcy może grozić do 3 lat więzienia.czytamy w komunikacie na stronie Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Jednocześnie sosnowieccy policjanci nieco pocieszająco przekonują, że w ostatnich latach zmienia się świadomośc społeczna w zakresie ochrony zwierzą i obrony ich praw. Coraz więcej przypadków niewłaściwych zachowań wobec zwierząt jest zgłaszanych funkcjonariuszom, którzy dzięki temu mogą uratować nierzadko zwierzakom życie.

Jeżeli ktokolwiek z Państwa miałby informacje odnośnie wydarzeń z wczorajszego wieczoru i rozpoznaje któregoś z bohaterów nagrania znajdującego się TUTAJ – niech zgłosi się do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Źródło: Policja Sosnowiec/ Arkadiusz Chęciński FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button