Wiadomości

Wydłużenie trasy linii M2

Na skutek zmian, które mają zostać wprowadzone 12 września liczba kursów linii M2 spod Huty Katowice wzrośnie pięciokrotnie. Jest to przede wszystkim dobra wiadomość dla pasażerów, którzy muszą przesiadać się w kierunku Gołonoga i Redenu, a także tym dojeżdżającym do Katowic.

Zarząd Transportu Metropolitalnego o planowanych zmianach poinformował 8 września w specjalnym komunikacie  – Wydłużamy do przystanku Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice trasę kursów realizowanych w dni robocze w godzinach szczytów komunikacyjnych  – podał ZTM.  

W związku z tym już od 12 września w dni robocze linia M2 w godzinach 5-9 i 14-17 rozpocznie i zakończy wszystkie swoje kursy przy dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland. Co istotne w rozkładzie pozostaną późniejsze kursy, które połączenia realizowały wcześniej.  Dokładny rozkład dostępny jest TUTAJ.

Rozwiązanie ma w sposób znaczyć ułatwić przesiadki pasażerom linii 603 i 608, ponieważ ich trasy od 1 września zostały skrócone do przystaniu Tworzeń Huta Katowice. Mieszkańcy wyrazili wtedy spore poruszenie i niezadowolenie, zwracając uwagę na kłopoty z przesiadkami i dojazdem do szkół.

–  Wystąpiliśmy do Zarządu Transportu Metropolitalnego z wnioskiem o wydłużenie w godzinach szczytu trasy linii M2 do przystanku Tworzeń Huta Katowice. Dzięki przychylności ZTM-u zmianę udało się wprowadzić bardzo szybko. Przy 10-minutowej częstotliwości, z jaką M2 kursuje w godzinach szczytu, to znacznie ułatwi przesiadkimówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Tworzeń Huta Katowice ma pełnić w tym rozwiązaniu niejako rolę centrum przesiadkowego, ponieważ po zakończeniu przebudowy torowiska tramwaje będą kursować z tego miejsca co kilka minut. Wpłynie to w naturalny sposób na usprawnienie komunikacji po mieście. W przyszłości do tramwajów i autobusów dołączy także kolej, za sprawą programu Kolej Plus i odtworzenia przystanku osobowego Tworzeń.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button