Ranking polityków Zagłębia

Za nami pierwszy ranking polityków Zagłębia

Za nami pierwszy ranking polityków Zagłębia. Oto sylwetki kandydatów:

Arkadiusz Chęciński

Prezydent miasta Sosnowiec od 2014 roku. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Sosnowcu. Ukończył administrację publiczną w Wyższej szkole Humanitas w Sosnowcu. W roku 2006 został sosnowieckim radnym, a od 2010 pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miasta.
Za jego kadencji została wypromowana akcja ,,Sosnowiec All Inclusive”, czyli słynne sosnowieckie paszporty. Prezydent wspiera także akcje ,,Czyste Powietrze”. Ruszył z remontem Patelni, czyli Placu w centrum Sosnowca oraz budowy nowej sceny Teatru Zagłębia.
Sprzeciwia się braku równouprawnienia wobec osób zaszczepionych i niezaszczepionych, a także wspiera przedsiębiorców, kulturę i sport.

Łukasz Komoniewski

Prezydent miasta Będzin od 2010 roku. Od 2021 roku także wiceprzewodniczący Nowej Lewicy. Jest absolwentem Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów Master of Business Administration realizowanych przez akademię WSB we współpracy z EY Acadamy of Business. Z najważniejszych jego działań można wymienić akcję ,,Zamelduj się w Będzinie”, otwarcie hali widowiskowo sportowej czy Rewitalizacje Bulwarów Czarnej Przemszy.

Zbigniew Szaleniec

Burmistrz miasta Czeladź od 2014 roku. Jest reprezentantem Towarzystwa Powszechnego Czeladź. Absolwent studiów na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Katowicach oraz studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 1994 roku zasiadał w radzie miasta Czeladź, a w latach 2002-2005 pełnił rolę zastępcy burmistrza. Prowadzi inicjatywę ,,Wspólnie dla Czeladzi”, zagospodarował tereny byłej kopalni ,,Saturn” oraz jest odpowiedzialny za termomodernizację hali MOSiR.
Zapomnieliśmy o czymś? Jak wy oceniacie prace burmistrza Czeladzi?

Łukasz Konarski

Prezydent miasta Zawiercie od 2018 roku. Startował w wyborach jako kandydat niezależny. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Śląskim, a także Uniwersytetu Technicznego w Brnie. Od 2006 do 2010 roku radny miasta. W latach 2014-2017 roku pełnił funkcję wiceprezydenta.
Prowadził dla dzieci i młodzieży międzyszkolne debaty oksfordzkie, gry symulacyjne i wakacyjne szkółki językowe. Zawiercianie zawdzięczają mu powstanie nowych tras rowerowych, tężni solankowej, odnowę chodników, remont basenu miejskiego czy modernizację budynków mieszkalnych. Jest też odpowiedzialny za włączenie nowych inwestorów w strefę aktywności gospodarczej.

Marcin Bazylak

Prezydent miasta Dąbrowa Górnicza od 2018 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Był szefem zespołu, który stworzył Strategię Rozwoju Dąbrowy Górniczej do 2020 roku.
Prezydent był inicjatorem szeregu projektów takich jak: ,,Dębowy Maj Festiwal” ,,Festiwal kultury Zagłębiewood”, ,,Dąbrowskie Konsultacje Społeczne” czy ,,Lokal na start” . Wspiera tradycje górnicze, a także stowarzyszenia czy poszczególne jednostki w swoim mieście.

Głosami internautów zwyciężył prezydent Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński – serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button