Zagłębie Młodych Duchem

Zagłębiowska Mapa Potrzeb Seniorów dobiegła końca

Nasze działania w ramach Zagłębiowskiej Mapy Potrzeb Seniorów dobiegły końca! W czasie trwania inicjatywy mieliśmy okazje poznać wspaniałych seniorów, dla któych los ich najbliższej okolicy nie jest obojętny. Ogromne zaangażowanie jakie zostało włożone w  prowadzone zajęcia wyraźnie pokazuje, jak działania aktywizujące są potrzebne dla osób starszych. Nauka realnego wpływania na otaczającą rzeczywistość jest bardzo ważna dla osób w każdym wieku, bo dzięki partycypacji, możemy aktywnie udzialać się i mieć realny wpływ na zmiany w naszym otoczeniu.

Zagłębiowska Mapa Potrzeb Seniorów jest odpowiedzią na potrzebę samorealizacji wśród osób starszych w życiu lokalnej polityki. Dzięki nam uczestnicy warsztatów zdobyli nowe umiejętności oraz mieli okazję zintegrować się i poznać nowe osoby. Czas podczas warsztatów wykorzystaliśmy aby stworzyć mapy potrzeb. Jako młodzi ludzie mieliśmy okazję poznać miasto z perspektywy osoby starszej. Spacery badawcze pokazały nam, że nawet pojedyńcza kosta wystająca z chodnika, może być zagrożeniem dla Seniora.

Cieszymy się, że nasz program pomógł zwrócić uwagę na problemy pojawiające się w przestrzeni miejskiej. Drobne zmiany i sugestie zawarte w petycjach i prośbach, które powstały w ramach programu, zostały przekazane władzom miast.

Wszystkie działania w projekcie ujęte zostały w naszym filmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button