Wiadomości

Zagłębiowski weekend za pół ceny

Sosnowiec rozpoczyna działania związane z 11. edycją swojej autorskiej akcji pod nazwą „Zagłębie za pół ceny”.  Jak co roku władze miasta zachęcają do współpracy przedsiębiorców z całego Zagłębia Dąbrowskiego. Tegoroczna edycja została zaplanowana na weekend, 9-11 września.

Pierwsze „Zagłębie za pół ceny” odbyło się w 2012 roku, dzięki niemu po raz pierwszy mieszkańcy miasta mieli okazję zjeść w 32 lokalach zlokalizowanych na terenie miasta za połowę kwoty widniejącej w menu. Wtedy akcja nie wyszła poza Sosnowiec, lecz wszystko zmieniło się trzy lata później, kiedy dołączyły do niej także inne zagłębiowskie miasta.

Poza Sosnowcem do akcji włączyły takie miasta jak Będzin, Czeladź i Dąbrowa Górnicza. Przez te 10 lat niewątpliwie weekendowa obniżka cen w zagłębiowskich restauracjach cieszyła się ogromną popularnością. Jest to dla ludzi często swego rodzaju mobilizacja do spróbowania nowych miejsc i smaków w dużo niższej cenie. Dla restauracji natomiast staje się promocją i możliwością zdobycia klientów, którzy zostaną na dłużej, niż tylko weekend w ramach „Zagłębia za pół ceny”.

Tegoroczna edycja będzie już jedenastą, a ostatnie lata były szczególnie ciężkie dla przedsiębiorców z powodów pandemii – Za nami trudne miesiące, także dla przedsiębiorców. Chcemy zachęcić Zagłębiaków, aby wyszli z domu i zapoznali się z ofertą lokalnych firm, która jest ogromna, aby spędzili wolny czas w mieście – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Akcja najbardziej znana jest z lokali gastronomicznych, jednak w ostatnich latach włączali się do niej także usługodawcy. Zgłosiły się m.in. salony urody, studia fotograficzne, salony kosmetyczne, miejsca rozrywki, a także siłownie. Tak jak w przypadku restauracji jest to również dobra okazja do przetestowania usług oraz spora promocja dla przedsiębiorców.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w akcji, powinni zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ten należy przesłać na adres mailowy Centrum Informacji Miejskiej cim@um.sosnowiec.pl lub dostarczyć osobiście (Warszawska 3/20 – Patelnia). Na zgłoszenia czekamy do 23 sierpnia. Weekend za pół ceny odbędzie się w weekend 9-11 września. – czytamy w komunikacie sosnowieckiego magistratu.

Źródło: UM w Sosnowcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button