Sprawy lokalneWiadomości

Zawalił się dach dawnego domu kultury w Czeladzi

Wczoraj, 4 sierpnia po godzinie 16 doszło do niesamowicie niebezpiecznego zdarzenia. Zawalił się dach opuszczonego budynku dawnego domu kultury znajdującego się przy ul. 21 Listopada w Czeladzi. Na miejscu zdarzenia pracowało 13 zastępów Straży Pożarnej oraz specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza.

Co prawda budynek dawnego domu kultury znajdujący się przy ul. 21 Listopada w Czeladzi od wielu lat nie był użytkowany, to jednak nie było informacji o tym, że nikt się tam nie znajduje. Tego typu budynki często są odwiedzane przez młodych ludzi oraz bezdomnych, którzy wykorzystują takie pustostany jako miejsce noclegu.

Do tego w lato takie miejsca są bardzo popularne wśród młodych ludzi, którzy odwiedzają je w przeróżnych celach. Służby miały zatem z tyłu głowy, że muszą działać jak najszybciej, by wykluczyć, że w momencie zwalenia dachu o łącznej powierzchni liczącej około 200 m2 nikt nie był w budynku. Strażaków na miejscu wspierała specjalistyczna grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Komendy Miejskiej PSP Jastrzębie-Zdrój.

Na całe szczęście dokładne przeszukanie zawaliska pozwoliło wykluczyć, że pod gruzami mogły znajdować się osoby poszkodowane. Na miejscu pracowało 13 zastępów Straży Pożarnej z psami poszukiwawczymi oraz specjalna grupa z Jastrzębia-Zdroju. Zawalenie się dachu dawnej sali gimnastycznej na pewno doprowadzi do całkowitego rozebrania tego budynku.

Niewątpliwie można to potraktować jako swego rodzaju lekcję, że tego typu pustostany nie są bezpiecznym miejscem do odwiedzin. Wczorajsza katastrofa budowlana może również zmobilizować włodarzy miast, by takie budynki poddawać rozbiórce jak najwcześniej i nie odkładać tego w czasie oddając to niejako w ręce praw fizyki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button