Wiadomości

Zmiany w centrum Dąbrowy Górniczej

Już w najbliższy poniedziałek na dwóch skrzyżowaniach w centrum Dąbrowy Górniczej zostanie wprowadzony ruch okrężny. Tymczasowe ronda zlokalizowane przy targu na Redenie oraz przy komendzie policji mają usprawnić ruch przy przebudowie kolejnego odcinka al. Piłsudskiego.

Takie rozwiązania są ściśle związane z poszerzeniem placu budowy o kolejny odcinek al. Piłsudskiego. W poniedziałek 29 sierpnia ma zostać również zamknięta jezdnia w stronę huty między alejami, a ulicą Graniczną.

  – Na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicą Graniczną ustawimy tymczasowe minirondo, podobne do tego, które od początku sierpnia funkcjonuje na skrzyżowaniu z ulicą Tysiąclecia. Znacznie większe będzie oczywiście tymczasowe rondo na skrzyżowaniu Piłsudskiego z alejami Majakowskiego i Poniatowskiegozapowiada Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowej.

Zaplanowane na poniedziałek zmiany doprowadzą do tego, że ruch w obu kierunkach pomiędzy alejami, a rondem Budowniczych Huty Katowice będzie odbywał się po jezdni w kierunku centrum miasta. Jednocześnie dąbrowski magistrat zapewnia, że zachowany zostanie dojazd do wszystkich punktów handlowych i usługowych w rejonie zamkniętego odcinka.

Podczas zamknięcia drogi wymieniona zostanie kanalizacja, a także powstanie nowa konstrukcja drogi. Rozebrane zostanie również przejście podziemne przy Damelu. Natomiast od piątku 26 sierpnia na zamkniętym odcinku między Graniczną a Morcinka rozpocznie się układanie asfaltu.

Efektem prac będą m.in.: rondo turbinowe na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Morcinka i Leśną, zintegrowane przystanki autobusowo-tramwajowe na Mahnattanie i przy al. Róż, pochylnie rowerowe w przejściach, nowe chodniki i drogi rowerowe wzdłuż alei Piłsudskiego oraz40 nowych miejsc do parkowania – możemy przeczytać w komunikacie UM w Dąbrowie Górniczej.

Przypomnijmy, że modernizacja układu drogowo-torowego między rondem Budowniczych Huty Katowice a Aleją Róż jest wykonywana na zlecenie dąbrowskiego magistratu i Tramwajów Śląskich. Prace wykonywane są przez firmę ZUE Kraków,  a ich łączny koszt opiewa na kwotę 75,9 mln złotych brutto. Z czego 22,4 mln zł  przypada na część tramwajową, a 53,5 mln zł na część miejską. Wszystkie szczegółowe informacje na temat tego przedsięwzięcia znajdą Państwo TUTAJ.

wizualizacja UM w Dąbrowie Górniczej

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button